کاربرد عایق الاستومری چسب دار در تولید دمپایی پلاستیکی

عایق بندی پوشش ساختمان برای یک محیط داخلی با انرژی کارآمد و راحت بسیار مهم است زیرا پوشش 50 تا 60 درصد از کل افزایش اتلاف حرارت در ساختمان را تشکیل می دهد.

مطالعات قبلی عمدتاً از هزینه چرخه عمر به عنوان معیاری برای انتخاب مواد عایق الاستومری چسب دار بهینه با در نظر گرفتن اندک یا بدون در نظر گرفتن انرژی تجسم یافته، انتشار و پتانسیل گرمای بیش از حد تابستان استفاده می کردند.

این مطالعه یک تحلیل مقایسه ای از خواص مواد عایق ساختمان (حرارتی، رطوبت سنجی، صوتی، واکنش به آتش، محیطی و هزینه) و عملکرد آنها در مناطق مختلف آب و هوایی ارائه می کند و یک چارچوب بهینه سازی پیشنهاد می کند.

مواد عایق را می توان در درجه اول به عنوان معمولی، پیشرفته و پایدار طبقه بندی کرد. مواد عایق پیشرفته کمترین مقدار هدایت حرارتی را در بین سه نوع عایق دارند. با این حال، هزینه چرخه عمر آنها در مقایسه با انواع دیگر بالاتر است.

مواد عایق پایدار می تواند برای به تاخیر انداختن و به حداقل رساندن دمای اوج داخل ساختمان و کاهش خطر گرمای بیش از حد در طول دوره گرم تابستان مفید باشد.

تجزیه و تحلیل همچنین نشان داد که دیوارهای ساختمانی با مقاومت حرارتی نسبتاً پایین‌تر برای منطقه تحت کنترل سرمایش مقرون به صرفه‌تر هستند، اما دیوارهایی با مقاومت حرارتی بالاتر در مناطق تحت سلطه گرمایش مقرون به صرفه‌تر هستند.

با این حال، خانه‌های بسیار عایق‌بندی شده و هوادهی نیز ممکن است منجر به افزایش خطر گرمای بیش از حد و اوج تقاضا برای سرمایش در طول یک دوره گرم تابستان شود.

علاوه بر این، خواص رطوبت سنجی، آکوستیک و ضد حریق مواد عایق برای کنترل رطوبت نسبی داخل ساختمان در یک منطقه مرطوب، برای حفظ حداقل سطح سر و صدا در یک منطقه، و کاهش تخریب آتش حیاتی است. از این رو، بهینه سازی باید شامل چهار معیار 1) انرژی، 2) محیط زیست، 3) اقتصادی و 4) راحتی باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.