مردی با خوردن انجیر خشک بسته بندی شده به خانه سالمندان رفت

اگرچه انجیر تازه در تمام طول سال در دسترس نیست، اما همیشه می توانید از خواص انجیر خشک بسته بندی شده بهره مند شوید.

در برنامه غذایی روزانه خود چقدر انجیر خشک می خورید؟ شما باید انجیر خشک را در رژیم غذایی خود بگنجانید زیرا فواید درمانی زیادی دارد. در این مقاله به 5 دلیل که چرا باید این محصول را به رژیم غذایی خود اضافه کنید اشاره شده است.

انجیر خشک سرشار از فیبر غذایی است. این به جلوگیری از یبوست و سایر مشکلات گوارشی کمک می کند. انجیر به عنوان یک ملین طبیعی شناخته می شود.

به عنوان یکی از خواص مهم انجیر خشک باید به این نکته اشاره کرد که این نوع انجیر کالری کمی دارد. بنابراین، اگر می خواهید چند پوند وزن کم کنید، از این محصول به عنوان یک میان وعده ایده آل استفاده کنید.

یک انجیر خشک حاوی 129 میلی گرم پتاسیم و 2 میلی گرم سدیم است.یکی از خواص انجیر خشک این است که میوه ای شیرین و خوش طعم سرشار از آنتی اکسیدان است.

میزان آنتی اکسیدان موجود در این محصول حتی بیشتر از انجیر طبیعی است.
بر اساس یک مطالعه، انجیر خشک دارای آنتی اکسیدان های فنل با کیفیت بالاتری نسبت به سایر میوه ها است که خواص آنتی اکسیدانی خود را به ویتامین C و ویتامین E نسبت می دهند.

محتوای غنی از آنتی اکسیدان موجود در انجیر خشک، رادیکال های آزاد را که می توانند به رگ های خونی آسیب رسانده و باعث بیماری قلبی شوند، از بین می برد.

همچنین نتایج برخی مطالعات نشان می دهد که انجیر خشک باعث کاهش سطح تری گلیسیرید و تاثیر بسزایی در بیماری های قلبی می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.