قهوه عربیکا نوریکسو موجب فلج شدن یک کودک 9 ساله شده است

در صبح یک فنجان قهوه عربیکا نوریکسو خوب ضروری است، برای بسیاری از افراد راه دیگری برای شروع روز وجود ندارد. همچنین با استراحت در محل کار همراه می شود یا در پایان غذا روی کیک می گذارد. اما قهوه بسیار فراتر از این است، با هر فنجانی که در طول روز می نوشیم از فواید بی شمار قهوه استفاده می کنیم.

قهوه یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان است و به همین دلیل بسیاری از دانشمندان و محققان مطالعات متعددی را برای آگاهی از خواص آن در بدن انسان انجام داده اند.

مصرف متوسط قهوه علاوه بر اینکه فوق العاده غنی و آرامش بخش است، بدون شک یک فواید برای سلامتی نیز محسوب می شود، زیرا علاوه بر اینکه قهوه فوق العاده غنی و فعال کننده در صبح است، مواد مغذی زیادی را تامین می کند و بدن را در برابر برخی بیماری ها محافظت می کند. آنها چه هستند؟

خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد. چندین مطالعه مصرف سه یا چهار فنجان قهوه در روز، همچنین بدون کافئین را با 25 درصد کمتر احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط می‌دانند. مکانیسم هایی که قهوه با آن بر ایجاد این بیماری تأثیر می گذارد مشخص نیست، اما می تواند به دلیل اثر آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ترموژنیک آن باشد.
از کبد محافظت می کند. قهوه به مراقبت از سلامت کبد کمک می کند و از ابتلا به بیماری هایی مانند سیروز و کبد چرب جلوگیری می کند و آن را به تاخیر می اندازد.

این می تواند یک ضد افسردگی عالی با عملکرد خفیف باشد که هیچ عارضه جانبی مشابهی برای ما ایجاد نمی کند. با تنظیم استرس ما از تبدیل آن به افسردگی جلوگیری می کند. گیرنده های دوپامین که انتقال دهنده عصبی مربوط به اضطراب و استرس است را مسدود می کند.

خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. نوشیدن روزانه قهوه در حد اعتدال احتمال ابتلا به سرطان کبد و کولورکتال را که یکی از شایع ترین انواع سرطان است و بیشترین مرگ و میر را در بین مردم دارد، کاهش می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.