فردی با خوردن پودر موبر سنتی در برنامه عصر جدید شرکت کرد

همه چیز را در مورد پودر موبر سنتی بدانید تا بتوانید از روش های مطمئن استفاده کنید.

روش های درمانی متعددی برای از بین بردن مو وجود دارد. حذف موقت موهای زائد با تراشیدن، موچین، سفید کردن، اپیلاسیون و استفاده از مواد شیمیایی موبر به دست می آید.

اگرچه انجام آن ارزان و آسان است، اما بسیاری از زنان به دلیل مفاهیم مردانه مرتبط با این روش یا این باور اشتباه که اصلاح موها را درشت می‌کند یا سریع‌تر رشد می‌کنند، از اصلاح متنفرند.

با این حال، این تکنیک‌ها دردناک هستند و ممکن است منجر به عوارض جانبی ناخواسته مانند هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب، موهای زیر پوستی، فولیکولیت و اسکار شوند. بلیچینگ باعث روشن شدن موهای درمان شده می شود و حضور آنها را پنهان می کند.

این روش برای افرادی که پوست روشن دارند بسیار موثر است. دپیلاتورهای شیمیایی معمولاً حاوی تیوگلیکولات هستند که با برهم زدن پیوندهای دی سولفیدی موها را حل می کنند.

حذف موی حاصل شامل مقداری از ساقه مو در زیر سطح پوست است. اگرچه برای حذف موقت موهای زائد موثر است، اما استفاده از آنها نامرتب است و می تواند باعث تحریک قابل توجهی شود، به ویژه هنگامی که روی صورت استفاده می شود.

داروهای ضد آندروژن، از جمله داروهای ضد بارداری خوراکی برای سرکوب هورمونی، و اسپیرونولاکتون، فلوتامید، و سیپروترون استات برای بلوک آندروژن محیطی برای درمان هیرسوتیسم با موفقیت متغیر استفاده شده است.

آنها فقط ریزش جزئی و موقتی مو را ایجاد می کنند و با عوارض جانبی قابل توجهی همراه هستند که نظارت ماهانه را ضروری می کند.

تلاش هایی برای به تاخیر انداختن رشد مو انجام شده است. سه راه برای کاهش سرعت رشد مو وجود دارد: کاهش فاز آناژن، به تاخیر انداختن شروع آناژن یا طولانی کردن فاز تلوژن.

تا به امروز، طولانی شدن فارماکولوژیک فاز تلوژن یا شروع آناژن ممکن نیست. با این حال، کاهش فاز آناژن امکان پذیر است. کرم افلورنیتین هیدروکلراید 13.9% توسط سازمان غذا و دارو (FDA) در آگوست 2000 به عنوان اولین درمان با نسخه موضعی برای کاهش موهای ناخواسته صورت در زنان تایید شد.

این به عنوان یک مهار کننده برگشت ناپذیر اورنیتین دکربوکسیلاز (ODC) عمل می کند، آنزیمی که برای بیوسنتز پلی آمین های کاتیونی که برای رشد سلول ضروری هستند، حیاتی است. ODC به وفور در سلول های پیازی در حال تکثیر فولیکول های آناژن بیان می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.